Band

Projekt „Souperman“ vznikl před mnoha roky v hlavě kytaristy, zpěváka, skladatele a textaře Roberta Jančíka, kdy se ze studijních důvodů byl nucen „na chvíli“ přestat věnovat muzice. Ta chvilka se však protáhla na více než deset let. Během celé této doby však po nocích skládal do šuplíku různé náměty a snil o tom, že jednou opět vstoupí na pódia a bude hrát svou vlastní muziku.

Nakonec se tak stalo až v roce 2011. Kontaktoval bývalé spoluhráče, ale Ti byli zaneprázdněni jinými projekty anebo už muziku nadobro pověsili na hřebík. Nenechal se odradit a podal si inzerát na několik internetových portálů… U bubeníka bylo hned jasno. Hned na první konkurz přišel Milan a s Robertem si padli do oka a zjistili, že mají podobný názor na muziku, podobné cítění rytmů a že si jsou i lidsky blízcí. Teď bylo jen otázkou času, kdy na zkušebnu dojde na konkurz basák, který si bude s Milanem rytmicky sedět a zapadne do kolektivu.

V červenci 2011 nakonec došel Pavel a bylo jasno. Jsme kompletní! Takže o 1.8.2011 můžeme mluvit jako o datu skutečného založení bandu Souperman.

V tomto složení kapela natočila CD singl Souperman "... enters your world" ve studiu SONO. Tam se kluci seznámili s Milanem Cimfe, který jim CD mixoval, padli si do oka a domluvili s ním producentskou spolupráci na prvním řadovém CD, které se ale bohužel z časových důvodů Milana Cimfeho dokončilo až v roce 2016. Začátkem roku 2016 však došlo také ke změně v kapele. Z důvodu pracovního vytížení odešel Pavel Kocián a nahradil ho Jarda Šístek, známý např. z kapely Sugesce. V červnu 2016 pak došlo i k výměně na postu bubeníka, kdy do kapely přichází z kapely In Vino Musica Mirek Křenek. V tomto složení kapela vyjíždí po českých, ale i zahraničních klubech.

 
Robert
kytary, zpěv

vybavení: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul Standard, Yamaha RGX 321, Guild D-50CE STD, Ibanez AW10CE-NT, KEMPER profiler, Hughes & Kettner Switchblade 50W, Marshall JCM 800 2204, Marshall JCM 900 MkIII 2500, Cabinet Marshall JCM 900 1960A, Majik Box Body Blow, Rocktron Guitar Silencer, Dunlop JB 95 Joe Bonamassa Signature Crybaby, plectrums Dunlop ULTEX

oblíbené jídlo: Phad Thai, těstoviny
oblíbené pití: dobré vínko, rum Diplomatico reserva 12 aňos
oblíbená kapela: Saga, Dream Theater
hudební oblíbenec: Jeff Beck, Joe Satriani

působil ve skupinách: Hrot, Titanic, Go!, projekt Mary 007, Kabel (na vojně – účast na armádním kole ASUT :)

Milan
bicí

vybavení: Bubny - SONOR Select Force, S-drive set. Hardware – SONOR, Gibraltar. Činely – MEINL Classics, MEINL Generation X, MEINL MB10, MEINL Byzance, Zildjian K. Blány – EVANS Genera G2 clear, EVANS EC2 Snare Drum Reverse Dot. Paličky – VIC FIRTH 55A, hikor.

oblíbené jídlo: Boloňské špagety, Rajská omáčka, Jablečný štrůdl
oblíbené pití: dobré víno, Jameson
oblíbená kapela: Dave Matthews Band, Velvet Revolver, Gary Moore
hudební oblíbenec: Dave Weckl, Buddy Rich, Herbie Hancock

působil ve skupinách: In Vino Musica, Pro klid duše, Nachos, Prozatimní Rock, (v letech 2003-2006 studium na Konzervatoři Brno, obor bicí nástroje)
Pavel
baskytara, zpěv

vybavení: baskytary od mistra Bédi Bystrzonovského 4.,5. a 6. strunné, fretless a kontrabass, aparát Mesa Boogie, efekty Smrcka effects.

oblíbené jídlo: italská kuchyně
oblíbené pití: červené víno
oblíbený muzikant: Milan Broum
oblíbení interpreti: Osmdesátkový hard rock, Olympic, funkové kapely Tower of power, Mezzoforte, bluesové kapely a moderní jazz

působil ve skupinách: Pixis, Eter, Sugesce, Nosislove, Juniorband....

Jarda začínal na baskytaru ve 14 letech a je další z kapely, který má teoretické hudební vzdělání. Kromě basy Jarda taky skvěle ovládá kytaru.