Band

 • 3. místo ve finále znovuobnovené soutěže Československý Beat Festival (2019)
 • Souperman součástí evropského turné GRINDER BLUES (USA) (2017)
 • Souperman hraje ve Velkém sálu Lucerny před NAZARETH (2017)
 • Souperman hraje jako support Kena Hensleyho (ex. URIAH HEEP) (2017)
 • videoklip „Pilot“ 2x vítěz hlasování v Czechparádě TV REBEL (2017)
 • animovaný videoklip Edita několikanásobný vítěz hlasování diváků TV ROCKPARÁDY (2017)
 • videoklip „Mírně zpomalil“ vyhodnocen jako nejúspěšnější klip sezóny roku 2016/2017 pořadu ROCKPARÁDA
 • písnička „Mírně zpomalil“ zařazena producenty do slovensko-maďarsko-české kompilace nezávislých rockových kapel Radio Hits vol. 10 jako úvodní písnička celého CD (2017)
 • vítěz hlasování posluchačů soutěže Bandzone RockMax 12 na rádiu RockMax (2015)
 • vítěz hlasování posluchačů soutěže Naděje Beatu na rádiu BEAT (2014)
 • Souperman jako support Lucie Bílé (2014)
 • písnička Mrs Honey se udržela 24 týdnů v hitparádě rádia Krokodýl (2013)

Kapela „Souperman“ vznikla před mnoha roky v hlavě kytaristy, zpěváka, skladatele a textaře Roberta Jančíka, kdy se ze studijních důvodů byl nucen „na chvíli“ přestat věnovat muzice. Ta chvilka se však protáhla na více než deset let. Během celé této doby však po nocích skládal do šuplíku různé náměty a snil o tom, že jednou opět vstoupí na pódia a bude hrát svou vlastní muziku. Nakonec se tak stalo až v roce 2011. Kontaktoval bývalé spoluhráče, ale Ti byli zaneprázdněni jinými projekty anebo už muziku nadobro pověsili na hřebík. Nenechal se odradit a podal si inzerát na několik internetových portálů… U bubeníka bylo okamžitě jasno. Hned na první konkurz přišel Milan Horký (dříve hrál např. se „Sax“) a s Robertem si padli do oka a zjistili, že mají podobný názor na muziku, podobné cítění rytmů. Teď bylo jen otázkou času, kdy na zkušebnu dojde na konkurz basák, který si bude s Milanem rytmicky sedět a zapadne do kolektivu. V červenci 2011 došel Pavel Kociál (dříve např. „Nebeztebe“), mezi všemi to muzikantsky i lidsky zajiskřilo a bylo jasno. Jsme kompletní! Takže o 1.8.2011 můžeme mluvit jako o datu skutečného založení bandu Souperman.

V tomto složení kapela natočila EP Souperman „ ... enters your world" ve studiu SONO. Tam se kluci seznámili s Milanem Cimfe, který jim nahrávku mixoval, padli si do oka a domluvili s ním producentskou spolupráci na prvním řadovém CD s názvem „Nekřičela“, které vyšlo v roce 2016.

V roce 2016 z důvodu pracovního vytížení odchází Pavel Kocián a nahrazuje ho Jarda Šístek, známý např. z kapely Sugesce. V červnu 2016 pak dochází i k výměně na postu bubeníka, kdy do kapely přichází z kapely Invinomusica Mirek Křenek. V roce 2017 pak na postu baskytaristy objevuje zkušený Jirka Jaroš (dříve např. U2 Desire Revival Band) a skupina začíná spolupracovat s mladou nadějnou zpěvačkou Kateřinou Svobodovou, která v kapele následně dostává víc a víc prostoru. Takto kapela odehraje dvě sezony.

Na konci roku 2019 se do kapely vrací bubeník Milan Horký a s ním kapela začíná připravovat nový repertoár sestavený z převážně vlastních písniček, ale také z coverů jejich zahraničních inspirátorů, se kterým vyjíždí po českých i zahraničních klubech.PŘÍŠTĚ HRAJEME
10. 06. 2023 Velké Opatovice
Info
 
Robert
kytary, zpěv

vybavení: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul Standard, Yamaha RGX 321, Guild D-50CE STD, Ibanez AW10CE-NT, KEMPER profiler, Hughes & Kettner Switchblade 50W, Marshall JCM 800 2204, Marshall JCM 900 MkIII 2500, Cabinet Marshall JCM 900 1960A, Majik Box Body Blow, Rocktron Guitar Silencer, Dunlop JB 95 Joe Bonamassa Signature Crybaby, plectrums Dunlop ULTEX

oblíbené jídlo: Phad Thai, těstoviny
oblíbené pití: dobré vínko, rum Diplomatico reserva 12 aňos
oblíbená kapela: Saga, Dream Theater
hudební oblíbenec: Jeff Beck, Joe Satriani

působil ve skupinách: Hrot, Titanic, Go!, projekt Mary 007, Kabel (na vojně – účast na armádním kole ASUT :)

Milan
bicí, zpěv

vybavení: Sonor 503 Force + železo Sonor, Pearl, Tama, plechy Zildian, Paiste 2002 a Meinl, plast REMO, židle Sonor, koberec Kovral, paličky bůh ví z čeho - nejlépe Hickory 5A

oblíbené jídlo: china
oblíbené pití: pivo, Johnnie Walker
oblíbená kapela: Rush
hudební oblíbenec: Mike Portnoy - Dream Theater

působil ve skupinách: Krevel, SAX, SAX Piják, Renovace, Půlrock, Hroši (country), Liquid Face, Arzenal Rock, Anna rock, několik CD, moře koncertů, zábav a jiných hluboce kulturních akcí...
Jirka
baskytara, zpěv

vybavení: baskytary Ibanez K5 a HohnerProfesional, zesilovač Line6 Bass Pod XT Pro a Hartke HA3500, vysílačky Sennheiser G3, boxy Ampeg SVT 410 a Ampeg SVT 115, in – ear sluchátka Sennheiser IE80.

oblíbené jídlo: Indické jídlo, BBQ
oblíbené pití: Indian Pale Ale, Single malt Whisky 12+
oblíbená kapela: In Flames, GuanoApes, Kontrust, Krucipüsk
hudební oblíbenec: Radim Hladík, Hans Zimmer

působil ve skupinách: U2 Desirerevival, Ha-kapela, Fear, Marshal, Pátá ruka, In Garage

Jirka začínal na kytaru v 11. letech, v 16. přechází na baskytaru. Má za sebou 7 let ZUŠky a několik let působení v jazzovém big bandu.